KOTŁO-POL | Producent Kotłów c.o. - Najwyższa jakość

AKCESORIA DO KOTŁÓW

Sterowniki BRAGER

Sterownik OXI BORD 640

Sterownik BRAGER OXI BORD 640Regulator OXI BORD 640 przeznaczony jest do kontrolowania procesu spalania w kotłach wyposażonych w podajnik tłokowy lub ślimakowy. Zastosowanie dużego graficznego wyświetlacza LCD gwarantuje prostą i intuicyjną obsługę. Jest to najprostsza automatyka do obsługi kotłów automatycznych, która posiada wyjścia do pompy c.o., c.w.u. i wentylatora. Dodatkowo sterownik wyposażony został w funkcję kontroli ilości pozostałego opału w zasobniku oraz możliwość obsługi rusztu awaryjnego. Na uwagę zasługuje możliwość podłączenia niezależnego termostatu pokojowego, zdalnego panelu firmy Brager oraz modułu do obsługi regulatora przez internet.

Specyfikacja techniczna sterownika dostępna jest w linku poniżej:
- karta katalogowa sterownika firmy BRAGER model OXI BORD 640 - pobierzSterownik OXI BORD 660

Sterownik BRAGER OXI BORD 660Urządzenie OXI BORD 660 przeznaczone jest do kontrolowania procesu spalania w kotłach wyposażonych w podajnik tłokowy lub ślimakowy. Posiada duży kolorowy wyświetlacz TFT, intuicyjny interfejs obsługi oraz szereg innowacyjnych funkcji definiujących pracę systemu grzewczego. Interfejs obsługi został wyposażony w inteligentne menu, gwarantujące dostosowanie parametrów do aktualnych ustawień, tryb instalatora oraz obsługę wielu języków. Regulator obsługuje podajnik, pompy CO i CWU oraz wentylator nadmuchowy. Komfort obsługi gwarantują takie funkcje jak: funkcja automatycznej kontroli ilości pozostałego opału w zasobniku, Anty Stop, ochrona przed zamarznięciem oraz możliwość obsługi rusztu awaryjnego. Na uwagę zasługuje możliwość podłączenia niezależnego termostatu pokojowego, zdalnego panelu firmy Brager oraz modułu do obsługi regulatora przez internet.

Specyfikacja techniczna sterownika dostępna jest w linku poniżej:
- karta katalogowa sterownika firmy BRAGER model OXI BORD 660 - pobierzSterownik OXI BORD 740

Sterownik BRAGER OXI BORD 740Regulator OXI BORD 740 jest przeznaczone jest do kontrolowania procesu spalania w kotłach wyposażonych w podajnik tłokowy lub ślimakowy. Posiada duży kolorowy wyświetlacz TFT, intuicyjny interfejs obsługi oraz szereg innowacyjnych funkcji definiujących pracę systemu grzewczego. Interfejs obsługi został wyposażony w inteligentne menu, gwarantujące dostosowanie parametrów do aktualnych ustawień, tryb instalatora oraz obsługę wielu języków. Regulator obsługuje podajnik, pompy CO i CWU oraz wentylator nadmuchowy. Posiada również funkcje pracy w trybie czasowym, umożliwiającą pracę o niezależne nastawy czasowe. Urządzenie dba również o bezpieczeństwo i wygodę. Posiada ochronę przed Legionellą, kontrolę ilości pozostałego opału w zasobniku. Komfort obsługi gwarantują takie funkcje jak Anty Stop, ochrona przed zamarznięciem oraz możliwość obsługi rusztu awaryjnego. Możliwa jest rozbudowa o obsługę 4 dodatkowych obiegów grzewczych wyposażonych w zawory mieszające, pompy zaworów i termostaty zewnętrzne. Na uwagę zasługuje możliwość podłączenia niezależnego termostatu pokojowego, zdalnego panelu firmy Brager oraz modułu do obsługi regulatora przez internet.

Specyfikacja techniczna sterownika dostępna jest w linku poniżej:
- karta katalogowa sterownika firmy BRAGER model OXI BORD 740 - pobierzSterownik OXI BORD 760

Sterownik BRAGER OXI BORD 760Regulator OXI BORD 760 przeznaczony jest do kontrolowania procesu spalania w kotłach wyposażonych w podajnik tłokowy lub ślimakowy. Zastosowanie dużego graficznego wyświetlacza LCD gwarantuje prostą i intuicyjną obsługę. Jest to najprostsza automatyka do obsługi kotłów automatycznych, która posiada wyjścia do pompy c.o., c.w.u. i wentylatora. Dodatkowo sterownik wyposażony został w funkcję kontroli ilości pozostałego opału w zasobniku oraz możliwość obsługi rusztu awaryjnego. Na uwagę zasługuje możliwość podłączenia niezależnego termostatu pokojowego, zdalnego panelu firmy Brager oraz modułu do obsługi regulatora przez internet.

Specyfikacja techniczna sterownika dostępna jest w linku poniżej:
- karta katalogowa sterownika firmy BRAGER model OXI BORD 760 - pobierz

Podajniki na eko-groszek lub miał

Produkujemy podajniki ślimakowe na eko-groszek o symbolice AR oraz na eko-groszek i miał z obrotowym paleniskiem o symbolu AR+. Jednym z elementów wchodzących w skład układu dostarczającego paliwo do kotła jest podajnik ślimakowy z motoreduktorem podający paliwo stałe. Cały układ składa się z zbiornika paliwa, wentylatora i mikroprocesorowy regulator temperatury (dodatkowe elementy należy dokupić). Tak zestawione elementy tworzą automatyczny system magazynowania i podawania paliwa do palnika oraz prowadzenia racjonalnego procesu palenia.

Ślimaki do podajników opału

Ślimaki są przeznaczone do podajników retortowych, wykonujemy różne długości ślimaków do 3 m. Ślimaki wykonane są z jednolitego płaskownika o grubości 27x8 mm, który jest nawinięty na wałek ciągniony o średnicy 25 mm. Wszystkie ślimaki od strony motoreduktora montowane są na zawleczkę.

Zbiorniki na opał

Produkujemy zbiorniki na miał, eko-groszek do podajnika ślimakowego. Zbiorniki wyposażone są w uszczelkę pod górną klapą zabezpieczającą przed dostawaniem się nadmiernych ilości wilgoci do wnętrza zbiornika. Zbiorniki wyposażone są również w regulowane zawiasy, 1 lub 2 zaczepy zamykające i dociskające klapę górną do zbiornika oraz 1 lub 2 amortyzatory gazowe ułatwiające podnoszenie i podtrzymanie klapy w pozycji otwartej. Zbiorniki wykonane są z blachy malowanej na czarno.

Czujnik zerwania klina

Czujnik zerwania klina odpowiada za prawidłowe działanie podajnika. W przypadku zakłóceń pracy kotła czujnik reaguje informując sygnalizacją dźwiękową, a także wyłącza sterownik, co powoduje zatrzymanie pracy kotła.

Sterowanie pokojowe

Możliwość wyposażenia w dodatkowy sterownik, który umożliwia w prosty i efektywny sposób sterować temperaturą w pomieszczeniach. Sterownik umieszczany jest w jednym z pomieszczeń ogrzewanego budynku. Na sterowniku pokojowym ustawiamy temperaturę jaką chcemy mieć w pomieszczeniach. Poprzez zmianę temperatury zadanej na tym sterowniku, wysyłane są informacje do sterownika przy kotle, który steruje mieszaczem trójdrożnym.

Mieszacz trójdrożny

Przy niskich temperaturach na kotle ze spalin wydziela się para wodna, z kolei w spalinach występują również związki kwasotwórcze. Związki te wraz z parą wodną tworzą kwasy o silnym działaniu korozyjnym, głównie chodzi o kwas siarkowy. W związku z tym uczulamy klientów na utrzymywanie odpowiedniej temperatury na kotle, tj. 65 – 70OC, aby kocioł mógł służyć przez wiele lat. Użytkowanie kotła przy zalecanej temperaturze wpłynie na wydłużenie jego żywotności.

Podgląd pracy kotła

Sterownik może być wyposażony w moduł internetowy. Dodatek ten umożliwia podgląd pracy kotła przez sieć lokalną lub internet, aby mieć dostęp do podglądu należy zalogować się na stronie https://foster.inveo.com.pl/index.php używając swojego loginu i hasła, które dostaje się wraz z modułem. Poprzez przeglądarkę internetową możemy zobaczyć m.in. temperatury na czujnikach, temperatury w kotle, a także na zaworach. Wyświetlane są temperatury jakie są nastawione na sterowniku, a także występujące w kotle w danym momencie.

Strona 1 z 2

kotly z podajnikiem, kotly co, kociol zasypowy, producent kotlow centralnego ogrzewania, kociol z podajnikiem slimakowym, kociol z ukladem szufladowym, kociol sterowany,
podajnik w kotle co, kociol z automatycznym podajnikiem opalu, piec zasypowy - sterowany, kociol duzej mocy, kotly podajnikowe, kotly grzewcze, kociol piec co